Србин во Саудиска Арабија – „Немој sleep, we played ко курац, not good мајсторе“

0
868

Говорот на српскиот ракометен тренер Бошко Јоловиќ на полувремето од натпреварот на младинците во Саудиска Арабија стана вирален хит на социјалните мрежи.

Снимката е стара една година, кога Јоловиќ тренираше еден саудиски клуб, а сега се појави на Твитер и веднаш стана апсолутен хит поради „коктелот“ од англиски и српски јазик.

„Немој sleep! Стојиш овако и чачкаш јаја, not good, majstore”, се слуша меѓу другото како урла 32-годишниот Јоловиќ во соблекувалната.

Извор: taratur.mk

Коментирај