СП 2017: Словенија и Тунис може да решат за пласманот на Македонија во осминафиналето

0
834

На Светското првенство во Франција денеска се играат натпреварите од седмиот ден со што ќе биде комплетирано третото коло и ќе се одиграат првите дуели од четвртото коло.

За Македонија денеска е слободен ден, но од нашата група се игра дуелот Словенија – Тунис. Македонија пласман во осминафиналето може да обезбеди и доколку Тунис не победи на овој натпревар. Почетокот на дуелот е во 17:45 часот.

Распоерд на натпреварите:
Норвешка – Бразил,
Полска – Јапонија,
Русија – Франција (А група);
Словенија – Тунис,
Ангола – Исланд (Б група);
Германија – Саудиска Арабија (Ц група) и
Катар – Аргентина (Д група).

Коментирај