Совети за секој хороскопски знак

0
757

Понекогаш само еден совет може да ни помогне да го гледаме животот од друг агол…

Овен
Не се обидувајте да се дружите со сите. Има луѓе кои не се достојни за вашето внимание.

Бик
Не брзајте да донесувате конечни заклучоци за човекот пред да го запознаете целосно.

Близнаци
Тешко дека ќе ги постигнете вашите цели ако дејствувате лекомислено.

Рак
Држете ја својата агресија во себе, вашите роднини ќе ви простат, но сенката на вашите зборови ќе остане.

Лав
Кога вашите пријатели се тажни, обидете се да им помогнете.

Девица
Не си давајте лажни надежи…

Вага
Кога вашите пријатели покажуваат непотребна тензија, не еруптирајте, само кажете им директно дека ви смета тоа.

Скорпија
Вашето однесување кон роднините директно зависи од вашето расположение, но обидете се да го контролирате.

Стрелец
Зборувајте помалку и дејствувајте повеќе.

Јарец
Вие нема да ја разберете вистината, ако премногу брзате, направете го тоа внимателно и полека.

Водолија
Љубовните приказни не се случуваат наеднаш, бидејќи можат да завршат многу брзо.

Риба
Престанете да лажете и без тоа ќе се разбере иако можеби не веднаш.

Коментирај