Социјалните мрежи се мајтапат со оставката на Анѓушев: Хуманитарна акција- Донирај за Кочо!

0
506

По најавата за оставка на вицепремиерот Кочо Анѓушев на социјалните мрежи веднаш се појави настан организиран во чест на неговата оставка.

Имено настанот е именуван како „Хуманитарна акција- Донирај за Кочо“, а сето ова алудира на неговите бизнис интереси кои ги имаше во владата, а се поврзани со неговите приватни фирми.

Screenshot_1-20

„Не сум јас султан да делам пари, пари нема“, ова е само една од блескавите изјави на Кочо по кој ќе биде најзапаметен.

Настанот на Фејсбук погледнете го ТУКА.

Извор: курир.мк

Коментирај