Состојбата му е критична: Мирсад, возачот зад воланот од автомобилот на смртта се бори за живот

0
467

Легендарниот пејач Шабан Шаулиќ, утринава почина во сообраќајна несреќа во Германија, а неговиот музичар Мирсад Кериќ, кој го управуваше нивното патничко возило ова утро, се здоби со сериозни повреди по неговиот живот.

Како што пишуваат српските медиуми, Мирсад е во тешка состојба и според информациите, во овие моменти лекарите се борат за неговиот живот.

Кериќ претрпел повреди на главата и ‘рбетот.

Извор: курир.мк

Коментирај