Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер

0
316

Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд. УВ индексот ќе биде 7.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 24 до 34 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд. УВ=7

Утринската температура ќе достигне до 16 степени, а дневната температура до 30 степени.

Oд сабота следува период на стабилно време со постепен пораст на температурата.

Коментирај