Сончево со умерена облачност

0
396

Продолжува периодот на стабилно и суво време, освен во четврток, кога во западните делови ќе има локален слаб дожд.

По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Дневната температура ќе биде во постепено постепено опаѓање.

Коментирај