8 C
Скопје
сабота, февруари 16, 2019
Магазин Забава Снимка која е хит на интернет: „Јас сум чисто Македонче“

Снимка која е хит на интернет: „Јас сум чисто Македонче“

0
1255

На социјалните мрежи се појави видео кое за кратко време стана популарно.

Најверојано се работи за наш иселеник кој го научил својот пријател да каже дека е „чисто Македонче” – има чиста крв Македонска од село Новаци близу РЕК и брат од Горно Оризари, Димче Могилче.

Инаку, Македонија е во фаза кога интензивно се преговара со јужниот сосед за решавање на спорот со името. Затоа и видеото брзо се рашири на интернет и е доста коментирано.

Видеото има скоро 38.000 прегледи.


Курир

Коментирај