СНЕГ ВО МАКЕДОНИЈА: Забрана за движење на тешки товарни возила на овие патни правци

0
279

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Снег провејува скоро на цела територија, на повеќе планински превои воведена е забрана за движење на тешки товарни возила.

Од Македонија пат информираат дека утрово поради интензивни врнежи од снег и засилен ветар се воведува забрана за тешки товарни возила на патнит правец крак-Маврово-Дебар, Битола-Ресен преку планинскиот премин Ѓавато, Гостивар-Kичево преку планинскиот премин Стражa и патниот правец Паланка-граничен премин Девебаир.

Извор: kurir.mk

Коментирај