Смешни илустрации: Бракот низ очите на еден маж

0
1264

Талентираниот илустратор Јехуда Ади Давир од Тел Авив создава фасцинантен стрип за секојдневните авантури со неговата сопруга Маја. Денес ви го претставуваме неговиот последен проект, насловен „Еден од оние денови“, во кој сме сигурни дека секој пар ќе се прeпознае.Коментирај