Смеса од три состојки за торта, бомбици или колач – нема печење, готово за 10 минути

0
1011

Направете брз и вкусен колач од само три состојки, без многу труд и за малку пари.Ова е рецептот:

СОСТОЈКИ:

350 гр. посни бисквити мелени

4 банани

1 јаболко

2 рендани кори од лимон

100 гр. шлаг

250 мл. ладна вода

ПОДГОТОВКА:

Се ставаат мелените бисквити во сад, се ставаат две кори од лимон рендани, па се ставаат блендираните банани и јаболка.

Се замесува тесто и од него може да се прават бомбици кои може да се валкаат во се што сакате, а може и да се направи торта со било каков облик.

Украсете по желба, на видеото е украсено со шлаг и кисела вода.

Коментирај