Слушнете ја евровизиската песна на Хрватска

0
247

Преку фестивалот „Дора“, Хрватска вчера ја избра песната која ќе ги претставува на овогодинешната „Евровизија“.

Публиката и жирито едногласно одлучија во Тел Авив да патува младиот пејач Роко Блажевиќ, кој ќе настапи со песна од Жак Худек.

Слушнете ја „The Dream“

Хрватска ќе настапи во истата полуфинална вечер со Македонија.

Извор:Република

Коментирај