Слатки без печење

0
1116

Состојки:
– 200 гр.бисквити
– 75 гр. несолено крем сирење
– 1 филџан течно чоколадо

Подготовка:
Издробете ги бисквитите (оставете грст) и измешајте ги со крем сирењето. Направете топчиња и наредете ги во тава. Ставете ги во фрижидер 1 час.
Топнете ги во чоколадото. Посипете ги  топчињата во останатите бисквити.
Ставете ги во фрижидер уште 10 минути за да се стврдне чоколадото.

На здравје!

Коментирај