Скубе е замената на Циндриќ во Вардар?!

0
199

Како што објави „Балкан Хандбал“, Скубе веќе потпишал договор со Вардар, а средниот бек доаѓа од унгарски ПИК Сегед, каде беше еден од клучните играчи за освојувањето на шампионската титула во Унгарија.

Скубе сега ќе го надополни испразнетото место на среден бек во Вардар по заминувањето на Циндриќ, а црвено-црните останаа само со Игор Карачиќ на таа позиција.

Извор: sportski.mk

Коментирај