Скриената порака во фустанот на Мишел Обама за која зборува целиот свет (ФОТО)

0
630

Имено, таа за оваа прилика облече виолетов фустан, а во истата нијанса беше облечена и Хилари Клинтон во текот на обраќањето после поразот на изборите.

Иако двете дами размениле многу љубезни реченици, многумина пронајдоа скриено значење во облеката која ја носи Мишел Обама.

132793057058297947eb40a331393573_w640

Имено, таа за оваа прилика облече виолетов фустан, а во истата нијанса беше облечена и Хилари Клинтон во текот на обраќањето после поразот на изборите.

Инаку, виолетовата боја се карактеризира како боја на тага и жалост, а се шпекулира дека токму затоа овие две дами облекле фустани со оваа боја.

Мишел никогаш претходно не носела фустан во оваа боја па сомнежите за “тагата“ поради доаѓањето на семејството Трамп се уште поизразени.

Коментирај