Скопјанец погоден од заталкан куршум

0
544

Околу 20:00 часот вчера во Скопје на улица „Македонско Косовска бригада“ додека А.Д.(36) седела во својот дом, од заталкан куршум кој поминал низ покривот се здобила со повреди констатирани во Градска општа болница  „Св. Наум Охридски“ Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментирај