СКАНДАЛОЗНО ВИДЕО: Судиите во ВАР собата слават погодок против Реал Мадрид!

0
552

Реал Мадрид е во криза и тоа е јасно, на „кралевите“ не им оди, но сега во медиумите се појави едно видео кое слободно може да се каже дека е скандалозно.

Во шпанските медиуми се појави видео од ВАР собата каде што се прегледува секоја спорна снимка. Во ова видео јасно се гледа како судијата Мануел Монторо го слави голот на Еибар во натпреварот во кој Реал беше поразен со 3:0.

Извор: sportski.mk

Коментирај