-2 C
Скопје
вторник, февруари 19, 2019
Спорт Скандалозниот репрезентативец пијан го прославува полуфиналето- Вида го запеа најпознатиот хит на...

Скандалозниот репрезентативец пијан го прославува полуфиналето- Вида го запеа најпознатиот хит на Тома Здравковиќ (ВИДЕО)

0
212

Репрезентативецот на Хрватска Домагој Вида по мечот против Русија и пласман во полуфиналето на СП речиси преку ноќ стана најпозната ѕвезда во целиот свет, но не поради фудбалот, туку поради скандалозната изјава.

Откако ФИФА му изрече само опомена на Вида кој преку виде им порача на Русите „Слава Украина“, светските медиуми објавија продолжение од скандалозната снимка на која тој е со шише пиво во рацете и пее српска песна.

Фудбалерот поздравувајќи ја балканската кафеана во Киев во која често одел на видеото го запеа и легендарниот хит од Тома Здравковиќ „Кафана је моја судбина“, погледнете.

Коментирај