Скандал: Теpopистите од Диво Насеље од затвор гостуваа во живо во емисија на косовска телевизија (ВИДЕО)

0
2784

Членови на теpopистичката „Кумановска Група“ ја посрамотија македонската влада откако казнети за тероризам, осудени на повеќегодишен одмор зад решетки учествуваа во ТВ шоу.

Во неделата, директно од затворот „Идризово“ теopoистите од Диво Насеље имаа перформанс во живо на косовската телевизија „Корект Прес“, на која еден од терористите – командант Малишева, имаше емотивен разговор со неговиот син.

Коментирај