СКАНДАЛ: Полициска истрага за местење фудбалски натпревари во седум европски земји меѓу нив и Македонија

0
484

Полициски службеници спроведоа рации во седум држави во Европа, откако белгиски обвинители побараа истрага за измами и местење фудбалски натпревари.

Вкупно 220 полицајци спровеле 44 претреси низ Белгија, како и во Франција, Луксембург, Кипар, Црна Гора, Србија и Македонија, соопштија белгиските обвинители.

– Голем број лица се лишени од слобода и се преземаат акции за целосно расчитување на случајот, се вели во соопштението. (МИА)

Коментирај