СКАНДАЛ: Кралот фотографиран со љубовницата прво се закани дека ќе го тужи Фејсбук па се предомисли (ВИДЕО)

0
1273

Властите во Тајланд побарале од социјалната мрежа Фејсбук да ја отстрани снимката од нивниот крал од германскиот шопинг центар.

Маха Џаџиралонкорн фотографиран е минатата година во искината маица со лажни тетоважи како шета низ трговскиот центар со неговата љубовница.

Освен што со својот изглед привлекуваат внимание, секој би помислил дека станува збор за некој сосем обичен пар.

Во прв момент се заканиле со тужба, доколку снимката не биде отстранета до вторник, а откако и тој рок поминал, порачале дека сепак нема да го тужат фејсбук.

Инаку ова не е прв ваков скандал и прва снимка од кралот со љубовницата, а за навреда на монархот на Тајланд може да се добие и 15 години затвор.

Коментирај