Сите вие сте ку*тони: Карлеуша простачки го навреди жирито на Ѕвездите на Гранд

0
347

Јелена Карлеуша ги навреди колегите пејачи кои во финалето на Ѕвездите на Гранд на нејзината кандидатка Милица Чикариќ и дадоа малку или не и дадоа поени, па ги прозва на социјалните мрежи.

Големо финале на уште една сезона на Ѕвездите на Гранд!Иако во последените 6 месеци поминав низ прав животен пекол, се трудев да бидам добар ментор на моите кандидати и да покажам што помалку стрес. Им честитам на сите мои кандидати, а најмногу на финалистите!Секој од нив можеше да биде победник! По квалитет, талент, убавина, харизма, но и гласови- мојот тим беше без конкуренција! И честитам на победничката Џејла Рамовиќ, браво малечка! И честитам на Марија! Им честитам на сите колеги од жирито -почнала убаво ЈК.

Меѓутоа, потоа продолжила:

Сепак бидејќи секогаш сум за фер плеј и бидејќи не е*ам жива сила, како би рекле некои, морам да го додадам и ова: На сите оние пејачи кои синоќа гласаа давајќи и на Џејла 12 поени, а на Милица 1 или 2 или 0, им порачувам дека се обични ку*тони. И како луѓе и како професионалци. не затоа што Џејла не заслужи 12 , туку бидејќи Милица не заслужи ништо помалку, а камоли 0 или 1. Ако гласаме по квалитет, талент, харизма, емоција. Но ок, одиме понатаму. Во животот не се победува на поени, туку на крв, мака, солзи, пот, работа и упорност- напишала ЈК на Инстаграм.

jk3-1

jk4

Извор:република.мк

Коментирај