Сите 600 гола на Лео Меси (видео)

0
298

Вчера Лео Меси и донесе победа на Барселона во дербито со Атлетико Мадрид со прекрасен гол од слободен удар и ги доближи Каталонците до титулата во Примера.

За 30-годишниот Аргентинец ова беше специјален гол, бидејќи беше негов 600-ти во професионалната кариера.

539 од нив Меси ги постигна во дресот на Каталонците, а останатите 61 со дресот на аргентинската репрезентација.

Првиот професионален гол Меси го постигна во 2005 година против Албасете, останатото е историја….

Извор: Спортски

Коментирај