Силјановска: Се случува демакедонизација и денационализација – За кого гинеле партизаните и илинденците, за Македонија или за Северна? (ВИДЕО)

0
211

Носителот на листа во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на својата Фејсбук страница сподели видео.

Она што ни се случува во изминатиов период не е ништо друго освен процес на демакедонизација и денационализација. За кого гинеле партизаните и илинденците, за Македонија или за Северна?

#ИсправиСеМакедонијо #Заокружи14 #НикогашПовеќеЗаев

Коментирај