Хороскоп: Што ни носи Марс во знакот на Водолија

0
521

Оваа година, неговиот транзит преку 11 зодијачки знак трае од 9 ноември до 19 декември кога влегува во Риби.

Знакот и астролошката куќа во која се наоѓа Марс покажува дека може да очекувате возбудувања, акција но и конфликти. Доколку е во Водолија, вие сте атрактивни, самоуверени, независни, самостојни, непредвидливи.

Марс, планетата на акцијата, иницијативата, работна енергија, борба и сексуалност, секоја втора година преминува преку Водолија, знакот на флертот и контакт со странци.

Оваа година, неговиот транзит преку 11 зодијачки знак трае од 9 ноември до 19 декември кога влегува во Риби.

Овен 

Вашиот владетел Марс, планетата на акцијата во полето на контакти со странци, после 9 ноември ќе ви отвори нови можности за соработка со странци. Еден Стрелец мисли на вас, а Вага ви прача СМС.

Бик

Владетелот на астролошкото поле на партнерски однос, Марс, во куќата на кариера ви носи додворување од некој кого го познавате деловно. Избегнувајте расправии со партнерот.

Близнаци

Со влегувањето на Марс, симбол на акција и сексуалност во вашето девето поле, на 9 ноември, почнува период исполнет со многу возбудливи нешта на емотивен план. Водолија во праќа СМС, Рак мисли на вас.

Рак

Влегувањето на Марс во вашата осма астолошка куќа, ве опоменува да обратите внимание на финансиите, но и на конкуренцијата. Јарец и Риби мислат на вас.

Лав

Марс влегува во астролошкото поле на љубов и ќе ви донесе додворување од личност која се занимава со нови технологии или маркетинг. Стрелец мисли на вас.

Девица

По 9 ноември можно е да влезете во врска со некоја личност кој ја познавате преку работа. Преку некои социјални мрежи може да запознаете некој Рак.

Вага 

По 9 ноември ви се најавуваат возбудувања на емотивен план. Кон крајот на неделата можно е да ви се допаднат две личности.

Шкорпија

По 9 ноември, избегнувајте распрравии со партнерот, особено ако сте во брак или врска од неодамна. Ако сте слободни, избегнувајте врски засновани само на сексуална привлечност.

Стрелец

По 9 ноември, може да се најдете во дилема за која од две личности да се определите. Избегнувајте расправии со партнерот.

Јарец

По 9 ноември ќе имате прилив на пари преку работа со партнери од некоја прекуокеанска земја. Играјте игри на среќа.

Водолија

Во наведениот период расте вашата популарност кај спротивниот пол. Тргнете се од еден Овен кој ја злоупотребува вашата наклонетост, особено ако сте машки претставник на овој знак.

Риби

По 9 ноември, ви следува период на влегување во страствена врска со зафатена личност. Ако сте зафатени, обидете се да избегнете расправии со партнеро.

Коментирај