Што им порача Мухамед Зекири на македонските ракометари?

0
624

Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им испрати порака на нашите ракометари.

Тој им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на одредени играчи.

Сопартиецот на Заев, според пишувањата на медиумите и партиски извори, ќе биде кандидат за претседател на Македонија, поддржан од СДСМ и ДУИ.

Коментирај