Шоу на Мануел Ноер за кое зборува цел свет (Видео)

0
230

Мануел Ноер повторно е во центарот на вниманието поради потегот кој го направи на мечот против Белорусија.

Ноер успеа да ја зачува својата мрежа, германската репрезентација славеше со 2:0, но со еден потег го воодушеви целиот свет.

Голманот на Баерн имаше свое шоу, во еден момент излезе од шеснаесетникот, почна да го дрибла противничкиот играч и го посрамоти.

На овој генијален дриблинг можат да му позавидат многу фудбалери.


Извор: taratur.mk

Коментирај