Шарена разочараност: На полицијата и посакуваше „Куманово да ви се деси“, сега ги брои семејните вработувања на функционерите на СДСМ

0
387

Ивана Божиновска, девојката која на македонската јавност и’ стана позната во 2016 година, кога на тогашните протести на т.н. „Шарена Револуција“ јавно им порача на македонските полицајци „Да даде Господ Куманово пак да ви се деси“, на својот Фејсбук профил упати низа обвинувања кон владејачката СДСМ околу последните скандали со вработувања на роднини на функционери од власта.

ivana

ivana 1

ivana 2

ivana3

Извор:kurir.mk

Коментирај