Северина се заблагодари за поддршката- ја спомна и Македонија (ФОТО)

0
730

Благодарам на сите што мислевте на мене. Посебно е чувството да си на некој во мислите, да те разбираат и да знаат „за што се работи тука“. Благодарам на сите јавни личности и на сите непознати кои ми дадоа поддршка. Во секој ваш збор почувствував по една мала молитва… Благодарам Хрватска, Србија, Словенија, Македонија, Босна и Херцеговина, Црна Гора и им благодарам на сите луѓе кои живеат во дијаспората.

Ова го напиша пејачката Северина Којиќ на Инстаграм, која поминува низ тежок период откако го изгуби старателството на нејзиниот син Александар, упатувајќи благодарница до сите за поддршката.

Screenshot_4-5-640x426

Северина продолжува со својата турнеја низ регионот, а вечерва има концерт во Загреб.

Извор: курир.мк

Коментирај