Сега и официјално: Буфон нов голман на ПСЖ – претставен со посебно видео

0
504

Oна што долго се очекуваше, вчера доби и официјална потврди, Џанлуиџи Буфон е нов голман на Пари Сен Жермен.

ПСЖ го ангажираше до овој момент најголемото име во преодниот рок, а тоа Џанлуиџи Буфон.

Голманот ко је вистинска легенда и кој долги години го бранеше голот на Јувентус од следната сезона ќе брани за својот вкупно трет клуб во кариерата, после Парма и Јувентус.

Трансферот беше официјализран на Твитер профилот на „светците“, Буфон со ПСЖ потпиша договор на две години.

Извор: sportski.mk

Коментирај