Седо Перо: Го фатиле Мицковски како јаде, но никако не можат да го фатат Заев како краде

0
766

Режисерот Борис Дамовски и карикатуристот Седо Перо на нивните Фејсбук профили го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на владеачката коалиција Зоран Заев.

Вечерва прес-конференции, линкови од пред кафеана додека внатре седел лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, додека државата тоне, граѓани секојдневно умираат од корона, бројот на заразни ненормално расте. Дамовски напиша:

Го фатиле Мицкоски во кафеана. Заев никако да го фатат во велепредавство.

На ова се надоврза и карикатуристот потпишан како Седо Перо кој на својот Фејсбук профил напиша:

Го фатиле Мицковски како јаде. Но, никако не можат да го фатат Заев како краде.

Коментирај