Се запали дел од полициската станица во Валандово, увид на местото вршела екипа од СВР Струмица

0
210

На 12.08.2019 во 18,20 часот во Полициската станица Валандово во одделот на крим техника настанал пожар, при што е нанесена материјална штета.

Нема повредени лица. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Струмица, Јавен обвинител и ДЗС, а материјалната штета дополнително ќе биде утврдена.

Извор:курир.мк

Коментирај