Се за синот: Цеца донесе голема одлука поради Вељко на денот на нејзиниот роденден

0
797

Наследникот на фолк дивата балканска ѕвезда Цеца, Вељко Ражнатовиќ последниве месеци ниже само победи во боксот со кој почна професионално да се занимава.

Пејачката кога и да може секогаш го бодри својот син на рингот, а овој пат бидејќи сака да биде дел од неговиот важен натпревар донесе и одлука да го одложи својот роденден и забава.

Имено Вељко денес кога Цеца полни 45 години, има важен бокс меч во Белград, а пејачката без размислување реши да го одложи роденденот.

Па така наместо денес забавата ќе се одржи на 17 јуни, а дали Цеца ќе се појави на мечот останува да видиме.

Коментирај