Се спои небо и земја: Силно невреме низ Македонија – еве каде врне во моментов

0
904

Како што беше најавено, во попладневните часови циклонско невреме ќе ја зафати Македонија, кое ќе биде проследено со силни врнежи и грмежи.

Днска максималните дневни температури се движеа во интервалот од 20 до 27 степени Целзиусови. Вечерва драстичен пад. Во скопје веќе започна невремето, а грмежи и врнежи има и во Струга.

Ова се температурите вечерва:

Извор: Лидер

Коментирај