Се омажи поранешната македонска мисица: Свадбеното видео ќе ве воодушеви како ниедно досега!

0
490

Во 2011 година на изборот за Мис во Кина, нашата земја ја претставуваше убавата прилепчанка Лилјана Илиеска чиј лик и атрактивна појава и ден денес остана препознатливи за македонската јавност.

Лилјана во светот на модата започна да чекори на 16 годишна возраст и постојано беше дел од модните случувања кај нас.

Годините минуваа, а убавото македонско девојче стигна до мажачка и му кажа „Да“ на својот избраник Марјан. Неодамна Лилјана облече венчаница за својот голем ден, а фотографиите и свадбеното видеото кое се дело на „Биба 3Д студио“, се најдоа на доста домашни медиуми.

1lile

Љубовната видео приказна е реализирана на неколку локации во Грција, а младоженецот и невестата изгледаат светски.

Извор: Курир/Вистина.мк

Коментирај