Се наоѓа во тешка психичка состоба: Возачот што го усмрти Шабан Шаулиќ го променил изгледот

0
287

Возачот на автомобилот кој го усмрти кралот на народната музика Шабан Шаулиќ се наоѓа во тешка психичка состоба.

Иако тој од слобода ќе го чека судењето и не се наоѓа во притвор, жали за она што го стори и постојано плаче, пишуваат српските медиуми.

Тој дури и го сменил физичкиот изглед, ја избричил брадата, а ја скратил и косата.

Турчинот Алсан Левент имал навика да позајмува автомобили од своите пријатели и со нив да се вози без возачка дозвола, па полицијата ќе го испитува и нив.

Висината на казната ќе зависи од тоа со која брзина се движел, и посебно од тоа дека во неговата крв е најден алкохол и употреба на канабис.

vozac-saban

Во сообраќајката во која загина Шабан, загина и неговиот близок пријател, клавијатуристот Мирсад Кериќ, а третиот сопатник, кумот на пејачот, Слободан Стојадиновиќ беше тешко повреден.

Извор:курир.мк

Коментирај