Сали Бериша против Зоран Заев: Еве како ги навредува Албанците со другиот аргат на Белград (ВИДЕО)

0
504

Поранешниот албански премиер Сали Бериша остро реагираше на аудиото во кое Зоран Заев вели дека гласовите на Албанците не вредат пет пари.

Еве како ги навредува Албанците со другиот аргат на Белград, дека заедно со Зографин Бис, шетале со својот шеф Вучиќ на проектот за Голема Србија како Нова Југославија со името Минишенген!, пишува Бериша под видеото со „бомбата“.

АУДИО-БОМБА: За Заев Албанците се Шиптари, пет банки не вредат на пазарот на гласови

Коментирај