Руските пранкери повторно за Заев: Ниту еден друг политичар не успеавме да лажеме на таков начин една година

0
1932

Руските пранкери Владимир Кузњецов-Вован и Алексеј Стољаров-Лексус во интервју за „Политика“ повторно се осврнуваат на телефонските разговори што ги имале со премиерот Зоран Заев и оти тој бил единствен случај толку долго да не забележи дека се шегуваат.

-Макрон е прилично блага и фина личност, додека пак Гваидо не остави впечаток на независен политичар. Борис Џонсон е многу интелегентен и ладнокрвен. Харадинај сака да остави впечаток на љубезен дипломат, но слабо му успева. Но, премиерот Заев е навистина неверојатен, на ниеден политичар до сега не ни успеа да го лажеме на таков начин речиси една година, велат комичарите.

Извор:Курир.мк

Коментирај