Роналдо ќе го посети „Олд Трафорд“, Ливерпул и ПСЖ во групата на смртта, Рома против Реал…

0
470

Денес ги добивме групите во најелитното европско натпреварување Лигата на шампионите и со сигурност можеме да кажеме дека не очекуваат големи возбудувања.

Во продолжение погледнете како изгледаат комплетните групи.

ГРУПА А: Атлетико Мадрид, Борусија Дортмунд, Монако, Клуб Бриж

ГРУПА Б: Барселона, Тотенхем, ПСВ, Интер

ГРУПА Ц: Пари Сен Жермен, Наполи, Ливерпул, Црвена Звезда

ГРУПА Д: Локомотив Москва, Порто, Шалке, Галатасарај

ГРУПА Е: Баерн Минхен, Бенфика, Ајакс, АЕК

ГРУПА Ф: Манчестер Сити, Шахтјор, Лион, Хофенхајм

ГРУПА Г: Реал Мадрид, Рома, ЦСКА Москва, Викторија Плзен

ГРУПА Х: Јувентус, Манчестер Јунајтед, Валенсија, Јанг Бојс

Коментирај