Роналдо: Јунајтед ништо не направи за да победи

0
362

Кристијано Роналдо го постигна својот првенец во дресот на Јувентус во Лигата на шампионите, но тоа не беше доволно да се избегне поразот од Манчестер.

-И покрај доминацијата во текот на сите 90 минути им дозволивме да ги освојат бодовите. Јунајтед ништо не направи за да победи. Ние пропуштивме шанса да го решиме натпреварот и покрај многуте шанси. Немавме ниту среќа во одредени моменти, изјави Роналдо.

Португалецот смета дека нема простор за паника и дека Јувентус е во добра форма.

-Ни оди добро и во домашното првенство и во ЛШ и не треба да не загрижува овој пораз. Продолжуваме со напорна работа, вели Роналдо.

Коментирај