РЕЦЕПТ: Печено тавче со компири, сланина и кашкавал

0
632

Одлична идеја за ручек се компири со сочен кашкавал во тавче, рецепт што може да го направите едноставно и со неколку намирници.

Потребни состојки: 6 компири, 10 ленти сланина, три чаши неутрална павлака, 4 чаши рендан кашкавал, маслиново масло, сол и бибер. Во видеото погледнете како да го направите ова вкусно јадење, кое содржи 12 порции.

Коментирај