Република: Каде е торбата со парите и зошто Рускоска не ги погледнала сите докази, а побрза да ја затвори истрагата само со тројца обвинети?

0
2049

Обвинителката Вилма Рускоска не се сеќава дали ги погледнала снимките од безбедносните камери во домот на Бојан Јовановски алијас Боки 13, кои е логично да ја донесат истрагата чекор поблиску до одговорот „Каде се парите од рекетот?“.

-Рускоска на 10 октомври 2019 поднесе обвинителен акт против Бојан Јованоски, Катица Јанева и Зоран Милески, односно ја затвори истрагата за „Рекет“ само со тројца осомничени, и покрај индициите дека во случајот се вмешани и многу повеќе лица, но и политичари кои ги нема на обвинителната клупа. После првото одржано рочиште и најавата на обвинетиот Боки 13 дека снимките од безбедносните камери од неговиот дом ќе дадат одговор каде завршила торбата Луј Витон, новинарите ја прашаа Рускоска дали ги погледнала тие снимки, анализира порталот Република.мк

Целата сторија прочитајте ја на Република

Коментирај