Реми во Ѓорче: Вардар водеше, Јашаровски изедначи со волеј (ВИДЕО)

0
92

Денес во рамките од 10-тото коло Македонија Ѓорче Петров и Вардар одиграа реми 1:1. Во првото полувреме гледавме натпревар без многу прилики, па не видовме и погодоци.

Вториот дел донесе многу подинамична игра, а гол видовме после само 45 секунди игра. Аврамовски си направи простор за удар, шутираше од работ на шесанесетникот и го совлада голманот на домаќините.

Во продолжение погледнете ги двата гола кои беа постигнати денес:


Извор/Видео: Спортски.мк

Коментирај