Регионалните медиуми пишуваат за скандалозната и навредлива изјава на Заев (ФОТО)

0
361

Целиот регион пишува за скандалозната изјава на премиерот Зоран Заев дека лично тој нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја урнеле неговата Влада.

Веднаш по изјавата, вчера и утрово повеќето српски и бугарски медиуми ја пренесоа интегрално навредливата изјава на Заев.

Пишуваат и дека Заев и по криминалниот скандал и аферата Рекет, не сака да си даде оставка.

68363493_2393545230761466_3519089627300364288_n

68419954_2357551044312517_5184641630740676608_n

68732430_1381661942000089_3679988606971150336_n

68784544_342513896626972_7530716028112732160_n

69236030_370608953564705_3819653251150643200_n

Извор:курир.мк

Коментирај