Red Hot Chili Peppers со нов спот за „Goodbye Angels“

0
468

Red Hot Chili Peppers го претставија видео клипот за песната „Goodbye Angels“. Песната е од последниот албум на бендот – „The Getaway“, кој излезе во јуни минатата година. Режисер на видеото е Тората Сигурдардотир (TOTA), а во него учествува и данската актерка Клара Кристин. Спотот е снимен во градот Атланта, Џорџија.

Коментирај