Рецепт за зајакнат на имунитет

0
678

Во одредена мера да се заштитите од пандемијата која не демне во овој период, важно е да го зајакнете вашиот имунитет. Препорачливо е да се започне утрото со пијалок од куркума бидејќи е исклучително здрава и хранлива и има силни антиоксидативни својства.

Рецепт за зајакнување на имунитетот

Состојки: Лажица куркума, половина лимон, лажичка мед, лажичка масло од кокос, цимет

Загрејте шољичка вода, но не и да зоврие или премногу топла. Додадете лажичка куркума, половина сок од лимон, лажичка мед, лажичка масло од кокос и добро измешајте. Додадете цимет по желба.

Куркумата ќе биде на дното на чашата, па мешајте ја водата додека ја пиете за да се искористите целата предност на оваа супер намирница.

Извор: Скопјеинфо.мк

Коментирај