Разбојништво во скопска обложувалница

0
369

Две непознати маскирани и вооружени лица извршиле разбојништво во спортска обложувалница на улицата „Тале Христов“ во Скопје.

Според МВР, инцидентот се случил вчера попладне во 17.20 часот кога насилниците влегле во обложувалницата и, заканувајќи се со пиштол врз двајца вработени, одзеле засега неутврдена сума пари и избегале.

Увид извршила екипа на СВР Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Коментирај