Раул одлучи: Познато кои двајца ракометари ќе бидат на трибините

0
178

Македонската ракометна репрезентација денеска со почеток во 15:30 часот го започнува настапот на ракометниот Мундијал.

Утрово, нашиот селектор Раул Гонзалес го објави списокот со кој ќе настапи на дуелот против Јапонија. На списокот од 16 ракометари не се надјоа голманот Златко Даскалоски  и пикерот Милан Лазаревски.

Ова се 16. ракометари кои ќе имаат можност за настап денеска:

Борко Ристоски, Никола Митревски, Дејан Манасков, Филип Лазаров, Фили Талевски, Филип Кузмановски, Филип Чурлевски, Горан Крстевски, Мартин Серафимов, Кире Лазаров, Мартин Поповски, Гоце Георгиевки, Стојанче Стоилов, Жарко Пешевки, Велко Маркоски и Марио Танкоски.

Извор: sportski.mk

Коментирај