Пукање во ресторан во Прилеп, две лица се повредени

0
203

Во угостителски објект во близина на железничката станица во Прилеп ноќеска околу 3 часот имало пукање од огнено оружје.

Полициски службеници излегле на местото на настанот каде биле затекнати М.М.(43) од Прилеп и О.И.(28) од прилепското село Лажани, со повреди на главите.

Тие биле пренесени во Клиничката болница Прилеп каде им била укажана помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Извор:курир.мк

Коментирај