Прва заедничка фотографија: Аца Лукас го прослави 50-от роденден, а фановите го преплавија со коментари поради неа (ФОТО)

0
516

Овој викенд познатиот пејач Аца Лукас наполни 50 години.

Пејачот роденденот го прослави во семејна атмосфера во својот дом во друштво на најмилите, ќерка и синови, но и внуката.

aca i gosti

Ден по прославата пејачот на својот Инстаграм профил објави фотографија од внуката која се роди на 19 мај кога се породи најстарата ќерка на пејачот Милјана.

Пејачот веднаш беше преплавен од позитивни коментари, инаку ова е прво внуче на пејачот, а таа се вика Mина.

aca i mina

Извор:kurir.mk

Коментирај